Abdullah Altınel - CHP Aynı hatayı iki kez yapmaz!..
Konuk YAZARLAR

Konuk YAZARLAR

Abdullah Altınel - CHP Aynı hatayı iki kez yapmaz!..

24 Mart 2018 - 11:58

CHP'de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kurultayın ardından 2019 Yerel seçimleri için start verdi. 
İl Başkanı Yücel alana inerken İzmir’de özellikle kaybedilen 8 ilçede adayları erken belirleme adına çalışmalara başladı. 
Selçuk'un önemini bilen İl yönetimi bu kez geçen seçimlerde düştüğü hatadan ders çıkarıp bu kez seçmenini karşısına almayıp onun tercihine önem verecektir.
*
Hata bir kez yapılır. İki kez aynı hatayı yaparsanız ne yazık ki ikincisi Hata olmak tan çıkar. Onun tanımı başka olur...
Selçuk'ta ikinci kez genç bir bayan Selçuk İlçe Başkanı oldu. İlkinde bu şansı kullanamadık, umarım bu kez bu şansı çok iyi değerlendirir ve Selçuk'ta doğru adayın arkasında durarak Selçuk'ta seçim kazanan ilçe Başkanı onurunu yaşar.
*
Her fırsatta yinelediğim bir örnek var, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu. Aydın'ın çehresini değiştiren Topuklu Efe..
Aydın'ın yakaladığı bu şansı, inşallah A. Filiz Ceritoğlu Sengel ile Selçuk'ta yakalayacak ve ezici bir üstünlükle Selçuk'ta yeniden seçim kazanacaktır.
*
*
Siyasette hırs aklın önüne geçmemelidir. Aksi taktirde kaybeden sadece kendisi değil bir önce ki seçim de olduğu gibi CHP'ye gönül vermiş koskoca bir kitle olur.
*
Türkiye'de kitleleri peşinden sürükleyen iki şey var vardır, Siyaset ve Futbol.
Siyasette Liderler be Başkanlar, Futbol'da da Teknik direktörler yerlerine veliaht olacak bir kişiyi asla yetiştirmezler. Bu nedenle de değişim gerktiği anlarda devamlılık olmaz ve sürekli yeni bir başlangıç yapılır.
*
Bu kez Selçuk siyasetinde CHP'de bu böyle olmadı ve farkında olmadan Yıllardır CHP'de Belediye Meclis Üyesi olarak pırıl pırıl bir siyasetçi filizlendi ve bu gün karşımıza deneyim kazanmış bir Belediye Başkan Adayı çıktı.
İşte o yaklaşık 10 yıl önce filizlenen ve deneyim kazanan Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Ceritoğlu Sengel'dir.
On yıldır siyasetin içinde olup hiç yıpranmadan büyüyerek bu günlere gelen Filiz hanım Selçuk için Şu günlerde Tüm Türkiye de Kadına şiddetin artığı ve sıkça tartışıldığı, Kadına şiddeti engelleyebilmek adına Kamu Spotlarının düzenlendiği bu ortamda rüzgarı arkasına alarak çok isabetli bir tercih olacaktır.
*
Selçuklu artık kavga eden şiddet ve kavgadan beslenen. Bu konuda sık sık yargılanan ve ceza alan yöneticileri görmek istemiyor.
Vizyon sahibi, İletişime, fikirlere ve değişime açık, halkına karşı güler yüzlü, saygılı ve ciddi, adaletli ve bir o kadar da merhametli, kişiliği ile çevresini etkileyen, sağlam karakterli bir aday istiyor.
İşte bu vasıfları nedeniyle benim aday adayım Av. Filiz Ceritoğlu SENGEL'dir.

 

Bu yazı 629 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar