10.07.2017 - Selçuk Efes; EFRAİM’e Sahip Çıktı
Tolga MERT

Tolga MERT

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

10.07.2017 - Selçuk Efes; EFRAİM’e Sahip Çıktı

17 Temmuz 2017 - 10:04

11 Temmuz Salı günü Selçuk Efes EFRAİM’e sahip çıktı.
Kültür – Sanat alanında artık Selçuk Efes, vaatlerden çok icraatlar gösterdiğini görmekteyiz. Bunların en önemlisi içimizden bir yazarın, ülke boyutunda gösterdiği başarıdır. 11 Temmuz’da yapılan imza gününde bu başarı öyküsünün perde arkasını hep birlikte öğrendik. Salona sığmayan kalabalıklar içerisinde bu toprağın evladına sahip çıkan hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.
Bizlerin, bu kentin İbrahim BECER’in arkasında durması eminim ona en büyük azmi vermiştir.
12 yıl yılmadan, yıkılmadan, iş hayatından, aile hayatından arta kalan vakitlerinde, iyi günde kötü günde “Efraim” ile yaşayan İbrahim BECER, kitabının çıkmasıyla tüm kitapçılarda en çok satanlar kategorisinde karşımıza çıkmaktadır. Hem de bunu binlerce lira harcayarak reklam yapan kitaplara karşı…
Tütün tarlalarından yetiştiğini söyleyen İbrahim Becer ağabeyimin ilk imza gününü Selçuk’un eski tütün deposu olan bugün kent belleği dediğimiz yerde yapması kaderin en güzel armağanıydı sanırım.
Sıradan olmayan bu kentin evlatları her daim sıradan olmayan işlere imza atar. Gururlandırdın bizleri Efraim, daha nice satırların kaleminden dökülmesi dileklerimle. Efesliler arkanda…
Selçuk Efes; Kültür Kenti Olma Yolunda
Dediğim gibi artık Selçuk Efes’in altın çağlarında ki kültür sanata geri dönmek için iyi çalışmalara imza atıyor. Bunu yapılan kaliteli etkinliklerden anlıyoruz.
Ünlü heykeltıraş Mehmet Aksoy’un Şirince yolu üzerinde “Efes Heykel ve Tasarım Okulu” açacak olması bizleri sevindirdi.
Nea Efessos’un kültür-sanat etkinliklerinin art arda gelmesi Selçuk’un tanıtımında çok önemli katkılar sağlamaktadır.
Belediyemizin tiyatro alanında devamlılık arz eden çalışmaları hepimizi yürekten gururlandırmaktadır. Erol Namdar kardeşimi şahsında tebrik ediyorum.
Hali hazırda Şirince Matematik köyü ve Tiyatro Medresesi, eğitim ve sanat alanında bizlere farkında olmadan çok ciddi katkılar sunmaktadır. Bu okulların çoğalması dileklerimle.
Ve Dost TV’nin tüm alanlarda 7’den 70’e kentimize katkı sağlayan insanlarını yayına alarak onore etmesi, bu kentin geleceği için önem arz etmektedir.
Yukarıda anlatılanlar aslında bizlerin ne denli yol kat ettiğinin göstergesidir. Dört koldan insanlarımız bu memleket için çalışıyor. Kötü şeylerden ziyade artık iyi yönlerimizi görmemiz gerekmektedir. Yarınlara kültürle, sanatla, tarih ile anılan bir kent bırakacağımıza eminim.
Bu yolda katkı sağlayan herkese sonsuz saygılarımla…

 

Bu yazı 900 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum