Bugun...
13.04.2017 - Merhaba Sevgili Efes Dost Gazete okurları…


Tolga MERT EFESSELÇUKtan YAZIYOR
tolgamert@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 13-04-2017 21:24

“Merhaba”

(Bu kelimenin etimolojik kökenine baktığımız zaman Farsça “benden sana zarar gelmez” demektir.) Yazan insanlarda merhaba gibidir, kimseye zararı olmaz, aksine topluma kendince fayda sağlayabilmek için yazarlar…

Öncelikle duygu ve düşüncelerimi kaleme alarak sizlere ulaştırmamı sağlayan Sayın Hilmi Gider’e, Barış Gider’e ve tüm Dost Medya ekibine sonsuz teşekkürlerimle.

Medya ekibin en genç yazarı olmak beni ayrıca gururlandırıyor. Fakat dediğime bakmayın, bu ekibin en genci Hilmi Gider… Öyle bir enerjisi var ki bıraksanız Altay Dağlarına kadar gider, ama gitmez. Çünkü o bir Efes-Selçuk sevdalısı. Kendimde de bu sevdayı gördüğüm için örnek aldığım kişilerdendir.

İnsan, önce kendini, sonra kentini ve hatta yapabiliyorsa ülkesini ve dünyayı değiştirmelidir. Sadece oksijen solumaya gelmeyen ayrıcalıklı canlılarız bizler. O yüzden BEN yaşıyorsam senin için, SEN yaşıyorsan benim için…

Doğduğumuz ve yaşadığımız bu topraklar öyle zengin bir tabiattadır ki, bütün dünya gıpta ile bakmaktadır. Bizlerde; medeniyetin, bilimin, kültürün, sanatın doğduğu bu topraklarda filizlenen neferler olarak, tarihin bizlere yüklemiş olduğu bilinç ve sorumluluk herkesten farklıdır.

En başta da kentlilik bilinci…

Anadolu’nun ve hatta dünyanın birçok yerinden insanımız bizimle burada yaşamaktadır. Fakat bu bilinç kendinizi Selçuk’a ait hissettiğimiz an başlayacaktır. Bu pencereden bakan herkes sadece KENTTE YAŞAMAYACAK, aynı zamanda KENTİ YAŞAYACAKTIR.

8500 yıllık bu toprakları; dünüyle, bugünüyle, genç beyinlerin görüşüyle, siyasetin gelişimiyle, sosyal yaşamın içeriğiyle aklım, fikrim yettiğince sizlere, tarihçi ve Efes Selçuklu bir genç olarak aktaracağım.

Yaşadıkça ve yazdıkça kentimize DEĞER KATMAK dileklerimle,

Yeniden ve her zaman MERHABA…Bu yazı 2024 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 3 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI