Kuşadası halkının malını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler, BELEDİYE DÜKKANLARINI ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA KİRAYA VEREN RANT AVCILARI, belediyenin mülklerini SÜLÜK GİBİ EMENLER, artık bu devran 2019 yılında ÖMER GÜNEL ile bitti.

Kamu Mallarının geliri KAMUYA AİT olmasına karşın, yüzlerce belediye mülklerinden RANT elde edenlerin CENNETİ GİBİ İDİ KUŞADASI.

Belediyeden zamanında RANTCI olarak BİLENENLER dükkan kiralayanlar bu mülklerine ikinci şahıslara kiraya verir geçimlerini sağlarlar, ADETA KIRALLAR GİBİ YAŞARLARDI.

Oysa ki yasa belediye mülkleri ikinci şahıslara kiraya verilemez, verilir ise kira kontratı İPTAL EDİLİR maddesi olmasına karşın, OLİGARŞI YAPIYA belediye başkanları adeta buna göz yumar, hatta kendileri de bu durumdan kazanç elde ederlerdi.

Belediye mülkleri adeta MİRAS gibi evlatlara kalır ve bu RANT devam ederdi.

Bunun yanında devlet bir yasa çıkardı. Belediye mülkleri, artık en fazla üç yıl, turizm yatırımı olarak verilecek yerler ise meclis kararı ile 10 yıl kiraya verilecek, kira bitiminde yer tahliye edilip tekrar ihaleye çıkarılacak.

Özer Kayalı popülizm yaparak bu yasayı hiçe saydı. POPÜLİZM yaparak bu OLİGARŞI YAPIYI karşısına almaya cesaret edemedi. Bir kılıf bularak, yasayı deldi ve bir çok işyerini ECRİMİSİL’e çevirdi. Yani sistemi bozmaya cesaret edemedi, belediye gelirlerinden birilerinin RANT elde etmesine göz yumdu.

2019 yılında Ömer Günel göreve geldi. Yüzlerce belediye mülklerinden birilerinin gelir elde etmesinin önüne geçti. Tüm belediye mülklerinde CESURCA, POPULİZM YAPMADAN hepsinde tek tek İHALEYE çıktı. Belediye kire gelirleri bir anda YÜZ kat, arttı. AYLIK 1000 Tl kirası olan DÜKKAN 30.000 TL’ye kiracı buldu. Yani Kamu mallarının geliri kamuya kaldı.

Bunlara bir örnek şu günlerde gündem olan BALIKÇILAR KAHVESİ.

Balıkçılar Kooperatifinin uhdesinde olan ve yıllardır belediyeden kiraladıkları yeri, üçüncü şahıslara KİRAYA VEREREK, rant elde eden ve elde ettiği geliri kooperatif olarak açıklayamayan bir yapı.

Bu yüzden BELEDİYE MÜLKLERİNİNİN RANTI, ARTIK HALKIN.

Böyle olunca da nemi oldu?

Özer Kayalı döneminde Belediye 85 Milyon KREDİ kullandı.

Ömer Günel ise bu OLİGARŞİK YAPIYI yok etti. Kamunun malını korudu, kamunun malı halkındır dedi.

Ömer Günel görev süreci boyunca BİR KURUŞ KREDİ KULLANMADI. İşçiye BİR KURUŞ maaş borcu yok, işçinin BİR KURUŞ İKRAMİŞE ALACAĞI YOK, İŞÇİYE MAAŞLARINI BİR GÜN GEÇİRMEDEN YATIRIYOR, VE SADECE KAMU MALLARININ GELİRİ İLE HALKA HİZMET EDİYOR.. Arif Cemrek