2023 yılı Ocak ayında gerçekleştirilen kampanyanın tanıtım toplantısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da katılmıştı.

CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve şuan İzmir Milletvekli Yüksel Taşkın, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldığı o kampanyadan bugüne kadar 988 bağış paketi toplandı. TL karşılığı ise 255 Bin 800.

KAMPANYA DEVAM EDİYOR

Selçuk Belediyesi'nin  Gıda Dayanışması devam ediyor. 

Yetersiz beslenmeyle karşı karşıya kalan çocuklar için gıda güvencesini sağlamak amacıyla Selçuk Belediyesi öncülüğünde bir kent dayanışması olarak inşa edilen proje devam ediyor. 

Okulların yeniden açılmasıyla sosyal medya hesaplarından bir çağrı yapan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, özellikle çocukların gıdaya erişimlerinin zorlaştığına dikkat çekerek; “Okullar açıldı, beslenme ciddi bir problem. Geçen sene başlattığımız Efes Selçuk Çocuklar için Gıda Dayanışmamız devam ediyor. Gıda Dayanışması kapsamında eğitim – öğretim yılında her hafta 135 çocuğumuza Efesli Çocuk Paketi,  her ay 96 çocuk için Efesli Bebeler Paketi, yine her ay 33 anneye Efesli Anneler Paketi ulaştırdık.  Efes Selçuk Çocuklar için Gıda Dayanışmamız sürüyor. Gelin hep birlikte dayanışalım” diye konuştu.. EFESİNSESİ.COM

Kampanyaya https://www.gidadayanismasi.org adresinden destek veriliyor.