İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ağrı Dernekleri Konfederasyonu Ege Bölgesi İzmir Başkanlığı’nı ziyaret etti. Görev süresini değerlendiren Başkan Soyer, yapacak daha çok işin olduğunu belirterek, “İzmir’i tekrar bir dünya kenti yaparak, bu şehrin ürettiği refahın adil biçimde paylaşılmasını sağlayacak daha çok projemiz var” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ağrı Dernekleri Konfederasyonu Ege Bölgesi İzmir Başkanlığı’nı (AĞKON) ziyaret etti. AĞKON’un davetini kırmayan Başkan Tunç Soyer, ses sanatçılarının sürpriziyle karşılaştı. Ağrılı ses sanatçısı Vildan Turan Akıncı ile eşi bağlama ustası Çağdaş Akıncı ve Yıllar Turan, saz eşliğinde türkü söyledi. Ağrı Dernekleri Konfederasyonu Ege Bölge Başkanı Mustafa Kapucu, “Çok yoğun şekilde çalışıyorsunuz. Biz de size sürpriz yapmak istedik” dedi.

Görev süresini değerlendirdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, görevde olduğu süre boyunca yaşanan gelişmeleri de değerlendirdi. 5 yıl içerisinde çok büyük felaketler, büyük travmalar yaşadıklarını dile getiren Soyer, “Orman yangınları, pandemi, deprem… Hepsini üst üste yaşadık. Şimdi de ekonomik kriz, siyasi kriz, seçimler… 5 yıl önce vaat ettiklerimizi büyük ölçüde tamamlamış olsak da yüzde 20 civarında yapamadıklarımız var. Önce onları tamamlamak isterim” dedi.

Bir dönem daha istedi

Yapacak daha çok proje olduğunu vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “O nedenle diliyorum ki bir dönem daha nasip olursa, bütün bunları tamamlamak isterim. ‘Sakin sulardan iyi kaptan çıkmaz’ diye bir söz var. Benim görev sürem de o kadar dalgalı geçti ki… İzmir’i tekrar bir dünya kenti yaparak, bu şehrin ürettiği refahın adil biçimde paylaşılmasını sağlayacak daha çok projemiz var. Bunları yapmaya gayret edeceğiz.” diye konuştu. EGENİNSESİ.COM

KILIÇDAROĞLU; BAŞARILI BAŞKANLARIMIZ DEVAM EDECEKLER
Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ile katıldığı akşam yemeğinde Kılıçdaroğlu'nun aktardıklarını açıkladı.

Yeniçağ Yazarı Orhan Uğuroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul ve Ankara’da görev yapan yedi gazeteciyi davet ettiği akşamki yemeğine katıldı.

Sohbet yaklaşık 2 saat sürdü. Uğuroğlu röportajda Kılıçdaroğlu’nun sorulara verdiği yanıtları aktardı.

“Seçmene kaybetmeyi unutturacak bir hazırlığınız var mı yerel seçimlerde?” sorusuna Kılıçdaroğlu “Birden fazla boyutta çalışma yapıyoruz. Her bir belediye ile ilgili akademisyen ekibi ve kampanya grubu olmak üzere iki grupla çalışıyoruz.” yanıtını verdikten sonra şöyle devam etti:

Çünkü her bir ilin farklı karakteri var. Her bir il için farklı çalışma yapıyoruz. Belli bir olgunluğa ulaşınca belediye başkanları ile toplantı yapacağız. Bazı belediyeler, özellikle Ankara, İzmir, İstanbul gibi yerlerde kendi çalışmalarını yapacaklar. Yaptıklarını ve bundan sonra ne yapacaklarını anlatacaklar. Tabi Parti Meclis’i karar verecek adaylara ama başarılı belediye başkanlarımızın hakkını yemek istemeyiz, görevlerine elbette devam edecekler. Bizim olmayan AKP’nin elindeki belediyelerde stratejimiz farklı olacak. Önce adayı belirleyeceğiz. Adayın toplumda kabulü, çalışkanlığı önemli, anketler yapacağız. Oralardaki kampanyayı parti olarak yapacağız. Bir de bazı söylemleri ortaklaştıracağız, ilçe belediyemiz ile büyükşehir belediyemiz sosyal yardımların boyutu gibi ortak söylem olmalı. YENİÇAĞGAZETESİ.COM